Slogan Text

Yenilik ödülleri, her yıl Macaristan Ekonomi Bakanlığı yönetiminde çalışan uzmanlardan oluşan bir komite tarafından, yenilikçilik açısından o yıla damgasını vurmuş ürünler ve keşiflere verilir
EGIS Pharmaceuticals PLC EGIS Pharmaceuticals PLC VENEGIS XR, Ketilept ve Rileptid® ile Patent Dairesi Yenilik Ödülüne layık görülmüştür.

EGIS'e ödül kazandıran yenilik, yüksek saflık ve verimlilikte etkin madde elde edilmesini sağlayan yeni bir sentez yolunun keşfidir. EGIS, etkin maddesini, patentli bağımsız bir sentez yoluyla ürettiği VENEGIS XR® sert jelatin kapsül, Ketilept ve Rileptid® film tabletleri Türkiye'de 2008 yılında piyasaya sürmüştür. 

Etkin madde üretiminde yeni bir sentez yolunun keşfi, hastaların daha saf ve ekonomik biçimde tedavisini mümkün kılmıştır. 

Dünyada ve ülkemizde çok sayıda şizofreni hastası vardır ve hastalara modern tanı ve tedavi yöntemlerinin sunulması sağlık sisteminin en önemli sorumluluklarından biridir. Bu anlamda, klinik veriler Rileptid® (Risperidon) gibi atipik antipsikotiklerin şizofreni hastalığının hem pozitif hem de negatif, bilişsel ve duygusal semptomlarını tedavide ciddi ölçülerde başarı sağladığını göstermektedir. Özellikle hastalığın negatif, bilişsel ve duygusal semptomları hastaların sosyal 
entegrasyonunu ve çalışma kapasitesini etkilemesi bakımından pozitif semptomlardan bile daha 
önemli olabilmektedir. Rileptid®'in tedavi etkinliğinin yüksek derecede olması onu terapinin 
önemli bir parçası haline getirmiştir

EGIS'in iç kalite standartları daima uluslararası gerekliliklerin üstünde olmuştur. Bu sayede;

  1. Etkili tedaviye olanak sağlayan, geniş ölçekli çalışma kanıtlarına ve yaygın klinik deneyime dayanan, yüksek kaliteli etkin madde üretilmektedir.
  2. Yüksek hasta uyumu ve tedavi başarısına olanak sağlayan, tolerabiliteyi en üst düzeye çıkaran yüksek saflıkta ve çevreye duyarlı ürünler elde edilmektedir.
research image 4.jpg research image 5.jpg research image 6.jpg