Slogan Text

İlaç pazarı çok hızlı değişen ve gelişen bir sektör olduğu için  yenilik olmadan uzun-süreli, istikrarlı gelişim sağlanamaz.   Orijinal ve jenerik araştırma ve geliştirme bu nedenle Egis İlaç’ın  gelişim stratejisinin temel unsurudur ve 4 özellik ile güçlenmektedir.

Bunlar;

  • Yaklaşık 80 yıllık araştırma tecrübemiz,
  • Alanında uzman 503 çalışanımız,
  • Servier ile güçlü işbirliğimiz ve
  • Sürekli kendimizi yenilemek için arttırdığımız AR-GE bütçemiz.

Bölgesel alanda da oldukça yenilikçi bir firma olarak kabul edilen Egis İlaç: Orta-Doğu Avrupa’daki tüm şirketler içinde Ar-Ge’ye en fazla bütçe ayıran endüstriyel firmalardan biridir. 2011/2012 finans yılında araştırma ve geliştirmeye 12 milyar HUF (€41 milyon) (%9) harcamıştır.

research image 1.jpg research image 2.jpg research image 3.jpg

EGIS, etkin madde üretiminde yeni bir sentez yolunun keşfi, hastaların daha saf ve ekonomik biçimde tedavisini mümkün kılmıştır. Bu sayede yüksek hasta uyumu ve tedavi başarısına olanak sağlayan, tolerabiliteyi en üst düzeye çıkaran yüksek saflıkta ve çevreye duyarlı ürünler elde edilmiştir.  

Patent alan Innovatör firmaların ürünleri geliştirilmiş yöntemlerle üretilirken, EGIS gibi yüksek teknolojilere doğru ilerleyen şirketler, ilerleyen yıllarda optimize edilmiş sentez yolları geliştirerek, teknolojik ilerlemenin avantajlarını üretim süreçlerinde kullanma olanağı bulurlar. Bunun sonucunda da yeni üretim teknikleriyle üretilen  ürünler, innovatör ürünlerden daha saf* olabilmektedir. EGIS için ürünlerinin saflığı ve etkinliği her şeyden önce gelen vazgeçilmez bir değerdir.
EGIS'in dünya çapında kullanılan bir çok etkin madde üretimi de mevcuttur. 
EGIS'de sürekli orijinal araştırmalar yapılmakta ve ümit vaadeden bulgular daha ileri araştırmalar için Servier'e gönderilmektedir.

  • EGIS bensiklan-Halidor ve tofisopam-Grandaxin gibi orijinal moleküllere sahiptir.
  • Macaristan'da pazar lideri konumunda olan bazı EGIS ürünleri Servier'den orijinal lisanslı ürünlerdir.
  • EGIS'in İnnovatör firmalarla kapsamlı lisans ortaklıkları vardır. Astrazeneca'nın ürünü olan Betaloc, Macaristan'da 20 yılı aşkın süredir EGIS tarafından üretilmekte ve pazarlanmaktadır.
  • EGIS önemli bir etkin madde üreticisidir. MSD'in-metildopa ve GSK'ın-allopürinol gibi ürünlerini EGIS üretmekte ve bu etkin maddeler dünyada çeşitli orijinal ürünlerde kullanılmaktadır.

EGIS, araştırma geliştirme çalışmalarına verdiği büyük önemle, yeni teknoloji ile üretilen molekülleriyle ve etkin madde üretimiyle benzerlerinden ayrılıp tipik bir jenerik firma olmanın çok ötesine geçerek insan sağlığına hizmet vermeye devam etmektedir.